Investor Relations Investor Relations

HAKKIMIZDA

Tanıtım
İlk hastanesi 1991 yılında kurulan Acıbadem Sağlık Grubu, bünyesinde bulunan 21 hastane ve 16 tıp merkezinde 3.500 doktor, 4.000 hemşire olmak üzere yaklaşık 22.500 çalışanıyla sağlık hizmeti vermektedir. Acıbadem, teknolojisi ve altyapısı ile JCI akreditasyonu ile belgelendirilmiş sağlık standartlarında tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. Acıbadem Sağlık Grubu, hastane ve tıp merkezlerinin yanı sıra destek hizmet şirketleri ile sağlığın her alanında “360 derece” hizmet üretmektedir.
Sağlıkta büyüme yolculuğu
1991 yılında bir semt hastanesi olarak başlayan Acıbadem’in büyüme ve gelişme yolculuğu, 2012’de Uzakdoğu’nun en büyük gruplarından biri olan IHH Healthcare Berhad ile yapılan anlaşmayla artık dünya sahnesinde devam etmektedir. Asya Pasifik bölgesinde 8 büyük ülkede hastane ve sağlık yatırımlarının yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde eğitim ve gayrimenkul yatırımları da bulunan IHH Healthcare Berhad, Malezya hükümetinin yatırım fonu Khazanah, Japonya’nın Mitsui&Co. Ltd. şirketi ve Aydınlar Ailesi ortaklığından oluşan güçlü yapısıyla, dünyanın 2. büyük sağlık zinciri konumundadır. Acıbadem, 2012 yılından beri bu önemli zincirin bir parçasıdır.
Acıbadem Sağlık Grubu, 2016 yılında Bulgaristan’ın sağlık sektöründe önde gelen oyuncularından Tokuda Grup ve City Clinic Grup’u bünyesine katmıştır. İki gruba yapılan 125 milyon Euro’luk yatırımla bünyesine 4 hastane ve 5 tıp merkezini katan Acıbadem bu yatırımlarıyla Bulgaristan’ın en büyük özel sağlık hizmet sunucusu olmuştur. Acıbadem böylece, 4 ülkede toplam 21 hastane ve 16 klinikle hizmet verir hale gelmiştir.
Yeni markalar yaratıldı
Acıbadem, sağlık hizmetlerinde geleceği bugünden yakalayan vizyonuyla yeni markalar yaratarak hizmet alanını genişletmektedir. 2014 yılında Acıbadem Sports adı altında, sporcu sağlığı alanında yaygın ve farklı hizmetlerle sunulacağı bir çatı marka hayata geçirilmiştir. 4000 m2 kapalı alan üzerinde, FIFA akreditasyonuna sahip Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi ve Fitness Club ile hizmet vermektedir. Acıbadem, sağlık destek hizmet kuruluşlarıyla, entegre sağlık hizmeti modeli oluşturmuştur. Bu kuruluşlardan biri olan Acıbadem Proje Yönetimi, Türkiye’de ve yurtdışında anahtar teslim hastane projeleri gerçekleştirmektedir. Acıbadem Mobil Sağlık; acil sağlık ve evde sağlık hizmetlerinin yanı sıra ambulans ve teletıp hizmetleri sunmaktadır. İştirak şirketlerinden APlus ise her ölçekte hastaneye catering, yıkama ve temizlik hizmetlerini içeren tesis yönetim hizmeti vermektedir. Acıbadem Laboratuvarları; genetik, patoloji, kök hücre ve kordon kanı bankacılığı ile hizmet sunmaktadır.
Merkezler
Grupta; 5 organ nakli merkezi (karaciğer, böbrek, kemik iliği), 11 tüp bebek merkezi, 11 kanser merkezi (cerrahi, radyoterapi, kemoterapi), 18 meme sağlığı merkezi, 6 robotik cerrahi merkezi, 16 kalp sağlığı merkezi (pediyatrik ve yetişkin kardiyoloji ile kalp cerrahisi), 9 obezite merkezi, 9 omurga sağlığı merkezi, 5 anorektal hastalıklar merkezi, 1 Migren Tedavi Merkezi, 3 Endometriozis Merkezi, 2 Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler Merkezi, 1 sporcu sağlığı merkezi ve 10 nükleer tıp merkezi yer almaktadır. Ayrıca tüm hastaneler ve tıp merkezlerinde kordon kanı alınarak, Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası’nda saklanabilmektedir.
Kağıtsız ve Dijital Altyapı
Acıbadem, hasta ile ilgili tüm kayıtların saklandığı “Hastane Bilgi İletişim Sistemi” ile hastaneler arasında iletişim ağına sahiptir. Hastane içi ya da hastaneler arasında işleyen Görüntü Transfer Sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca elektronik bilgi akışı ile kağıtsız tedavi imkanı sunan “Cerebral Sistem” ile medikal bilgilerin, elektronik bilgi ağıyla kontrol edilmesi mümkün olabilmektedir. Hastaların tüm radyolojik görüntüleri PACS sistemi ile kaydedilmekte ve tüm Acıbadem hastanelerinde gerçek zamanlı olarak görüntülenebilmektedir.
Kalite Çalışmaları
Acıbadem Sağlık Grubu, kalite iyileştirme ve hasta güvenliği yaklaşımını güçlendirmek için Joint Commission International (JCI) akreditasyon standartları ile Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartlarını (SKS) kullanmaktadır. JCI, sağlık hizmetlerinde kalite standartlarını belirleyen ve denetleyen, bağımsız bir uluslararası akreditasyon kuruluşudur. Acıbadem Sağlık Grubu, JCI akreditasyon standartlarıyla uyumludur .